«
  1. Ana sayfa
  2. Cilt Bakım
  3. Wixy Toz Maskesi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Wixy Toz Maskesi Nedir? Faydaları Nelerdir?

wixy-toz-maskesi-faydalari

Wixy toz maskesi nedir? Cilt lekeleri, kırışıklıklar, ölmüş hücreler ve cilt hücrelerini onarmak için geliştirilmiş bir ciltbakım ürünüdür. Her insan belirli bir yaşa gelince cilt problemleri kaçınılmaz bir hal alıyor. Ciltte oluşan lekeler, sivilceler ve kırışıklıklar bir hayli moral bozuyor. Wixy toz maskesi sayesinde insan vücudunda bulunan kolajenler aktif hale geliyor ve deri altında bulunan hücreleri içeriğinde bulunan vitamin ve hyloronic asit sayesinde besliyor.

Cildimizde çıkan sivilce, siyah nokta, akne gibi lekeler ciltteki yağlanma nedeniyle çıkıyor ve tamamen doğal bir olaydır. Wixy toz maskesi gibi cilt bakım ürünleri ile bakım yapılması önerilmektedir. Wixy collagen maskesi, soyulabilen bir maskedir ve koyu renkli halkaları, yüzdeki şişkinliği azaltmayı ve tonlamayı sağlar. Cilt bakımı için uzmanlar tarafından güzellik salonlarına artık gitmeniz gerekmeyecek. Uzmanlar tarafından yapılan araştırma gayet olumlu sonuçlar almış ve evde kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz.

wixy-toz-maskesi-nedir

Wixy Toz Maskesi İçeriği Nelerdir?

Wixy toz maskesi içeriği nelerdir? Diye soracak olursanız cevabını verelim. Beta glucan folik asit, aktif kolajen, hyaluronik asit, B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri mevcuttur. İçerisinde bulunan beta glucan, bakterilerin ve mantarların, hücre duvarları içerisinde oluşan D-glikoz denen bir madde içerir. Önemli derecede fizikokimyasal özellikler sunar. Beta glucan hububat ve mantar ürünleri yüzyıllardır farklı amaçlarla kullanılmaktaydı. Beta glucanin faydaları 20. Yüzyıla kadar araştırılmamıştır ve araştırıldıktan sonra yulaf ve arpada olduğu keşfedilmiştir. Beta gucan, wixy toz maskesinin içerisinde büyük role sahiptir. İçerisinde bulunan bol vitaminler sayesinde cilt hücrelerini beslemeye ve onarmaya yarar.

İçerisinde bulunan bir diğer ürün, kolajen. Kolajen vücudumuz için gerçekten çok önemli bir maddedir ve sağlığımız için sürekli olarak kolajen içeren gıdalar tüketmemiz gerekir. Kolajen vücudumuzdaki kas ve kemiklerimizi birbiriyle sağlamlaştıran bir maddedir. Yaşlanma ve ya başka sebeplerden ötürü vücudumuzdakikolajen miktarı düşer  ve bu kolajen eksikliği ilerleyen zamanlarda kas ve kemik hastalıklarına sebep olabilir.

Wixy Collagen Maskesi

Vücudumuzun kolajen miktarını karşılamak için belirli kolajen gıdaları tüketilmelidir. Bunlar soya ve soya ürünleri, yeşil sebzeler, üzüm çekirdeği, A vitamini içeren besinler, ısırgan otu ve ada çayı gibi besinler vücudumuzun ihtiyaç duyduğu kolajen miktarını karşılayacaktır. Vücudun kolajen eksikliği yalnızca kas ve kemiklere değil cilde de zarar verir. Cildinizde sarkma, kırışıklık gibi sorunlar çıkar. Wixy toz maskesi kullanıcı yorumları gayet olumludur ve içerisinde bulunan kolajen sayesinde hem cildinizi güzelleştiriyor hem de sağlığınızı.

Hyaluronik asit, cilt bakımında oldukça popüler olan bir maddedir. Cildimizde doğal olarak yer alan glukozaminoglikan denilen ve içerisinde polisakkarit yer alıyor. Cildimizdeki bağ dokularına esneklik, nem ve sağlamlık kazandırarak ciltteki problemleri ortadan kaldırıyor. Wixy toz maskesi faydaları oldukça çoktur ve içerisindeki hyaluronik asit sayesinde dahada güçlü hale geliyor ve sizi hak ettiğiniz güzelliğe kavuşturuyor.

wixy-toz-maskesi-kullanimi

Wixy toz maskesi, içerisinde bulunan bol vitaminler sayesinde daha etkileyici bir ürün oluyor. B grubu vitaminlerini içeren wixy, cilt hücrelerini besliyor. B1 vitamini, vücuttaki halsizliği gidererek vücuda enerji veriyor. B2 vitamini dudaklardaki yaralara, göz çevresindeki yaralara ve sindirim sistemine yardımcı oluyor. B3 vitamini depresyon, ruhsal bozukluklar gibi önemli rahatsızlıklarda gayet faydalıdır. Son olarak B6 vitamini kansızlık, böbrek taşı sorunu ve sinir sisteminden kaynaklanan bayılmaların önüne geçiyor.

Wixy Toz Maskesi Nasıl Kullanılır?

Wixy toz maskesi kullanımı oldukça basittir. Kullanımdan önce yüzünüzün temiz ve kuru olduğuna emin olun. Ardından wixy tozundan 3 ölçek alarak 5 su bardağı su ile karıştırın. Daha sonrasında ortaya çıkan karışımı cildinize dikkatli bir şeklide sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Bekledikten sonra cildinize sürdüğünüz wixynin kuruduğunu fark edeceksiniz, son olarak wixy maskesini yüzünüzden soyarak çıkarabilirsiniz. Wixy toz maskesi tamamen doğal ürünlerden oluştuğu için cildinize hiçbir şekilde yan etki göstermez. Bu nedenle gönül rahatlığıyla alınabilir ve kullanılabilir.

Bir Cevap Yaz

Sağlık Vitrin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *