Cilt BakımGüzellik

Sığla Yağı Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Cildin kusursuz bir şekilde görünmesi ve yaşlılık belirtilerinin önüne geçilmesi için sığla yağı kremi tercih edilmektedir. Son zamanlarda oldukça popüler olan sığla yağı kremi nedir? ne işe yarar  ve nasıl kullanılır, gibi soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Sığla Yağı Nedir?

Sığla yağı Mersin ve Muğla da gelir kaynağı olan Liquidambar Orientalis Miller ağaçlarının gövdelerine belli teknikler uygulanıp elde edilen balzamların kaynatılarak, preslenmesi ile elde edilir. Bal kıvamında, donuk, yapışkan ve mat yapıdadır ve kendine özgü bir aroması vardır. Tütsü veya buhur isimleri ile de bilinir. Mısır Uygarlığı zamanında mumyalama işleminde kullanılmıştır. Sığla yağı parfüm, ilaç ve krem yapımında da kullanılır. Bunun sebebi cildi yumuşatan etkiye sahip olmasıdır. Ayrıca sığla yağı ağızdan ve bal ile karıştırılıp bir kaşık ile yenilebilir.

Sığla Yağı Kremi Ne İşe Yarar?

Sığla Yağının Faydaları Nelerdir?

Sığla yağı ağrı kesici olarak da kullanılır. Bu sebeple romatizma ağrılarını kesici özelliği vardır. Balgam sökücü özelliği bulunur. Cildi yumuşatıp, rahatlatır. Cilt ve saç bakımı vb. uygulanan birden fazla maske ve kürde kullanılır. Ayrıca sığla yağı kremi de oldukça tercih edilmektedir. Sığla yağı göğüste yumuşama sağlar. Adet sökücü etkisi vardır. Çiğnendiği zaman diş eti kanamaları ve diş eti çekilmelerine iyi gelir.

Ülser, mide ağrısı olduğu zamanlarda ağrıyı hafifleterek, tedavi eder. Sığla yağı, vücutta bulunan mikropları öldürür. Ayrıca, bazı hastalıkları tedavi eder. Uyuz, mantar ve kaşıntı yapan cilt hastalıklarında kullanılır. Sığla yağı basura da iyi gelmektedir. Mide ve on iki parmak bağırsağı ülserlerinde iyileştirici etkisi bulunur. Bunun için sığla yağı sulandırılarak, bal ile karıştırılıp, tüketilir. Solunum yolu enfeksiyonlarına da iyi gelir.

Sığla Yağı Kremi

Sığla Yağı Kreminin Faydaları Nelerdir?

Sığla yağı kremini kullananların yüzünde olan çizgiler ve kırışıklıklar yok olur. Gözaltı torbalarının silinmesini sağlar. Gözaltı morluklarına düzenli olarak kullanıldığı zaman etkili sonuçlar alınır. Sığla kremi kaz ayaklarını da temizler. Ciltten hızlı bir şekilde emilir ve ciltle mükemmel bir uyum sağlar.

Ciltte bulunan derin yara izi, yanık izi ve ameliyat izlerini gidermeyi sağlar. Antiseptik özelliği bulunur. Bu özelliği ile yara iyileşmesini hızlandırır. Ayrıca cilt lekelerine sürüldüğü zaman lekeleri yok eder.

Sığla Yağının Kokusu Nasıl Olur?

Sığla yağı ağır kokulu ve kendine özel aroması olan ve yapışkan bir malzemedir. Ağaçtan elde edilmiş olan akmalarda vardır. Bu da solunum yolu rahatsızlığında genel olarak kullanılmaktadır.

[alert type=”success” close=”false”]Sığla yağı kremini hemen sipariş vermek için https://www.saglikvitrin.com/nozzplus-sigla-yagi-kremi bağlantısına tıklayınız.[/alert]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı