Saç Bakım

Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

İnsanda yüz güzelliğini ve aurayı etkileyen en önemli etmen saçlardır. Saçların bakımlı ve gösterişli oluşu özellikle bayanlar için bir özgüven sebebidir. Ancak saçları kısa olan bayanlar zaman zaman saçlarının geç uzamasından şikayet eder ve saç uzatma yöntemleri nelerdir? Veya saçlarımı nasıl hızlı bir şekilde uzatabilirim tarzında araştırma yapar. Saç uzatma yöntemleri arasında hızlı bir şekilde saç uzatma yöntemleri bulunduğu gibi doğal ürünler kullanılarak daha yavaş ancak sağlıklı saç uzatma yöntemleri vardır.

Saç Uzatma Yöntemleri

Aloevera Jel Maskesi

Kadınlar her zaman doğal, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak isterler. Bunu sağlamak için ise farklı yöntemler denerler. Saçın sağlıklı uzamasının sağlanması ilk önce alınan gıdaların protein ve c vitamini ağırlıklı olmasını gerektirir. Saçlar hassas bir yapıya sahipti ve doğru kullanılmayan bir saç ürünü saçlarda, cansız, mat ve donuk bir görünüm oluşmasına sebep olacaktır. Saçların hızlı uzamasında etkili karışımlardan bir tanesi aloavera maskesidir. Bu maske saçları sülfür bakımından zenginleştirecek ve rengini değiştirmeden 3 hafta gibi kısa bir sürede gözle görünür bir uzama sağlayacaktır. Akşamdan saçın tamamına uygulanan aloavera jeli, bir poşet ile sarılır ve sabah uyanıldığında yıkanır. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulamanız saçlarınızın kısa sürede uzaması için yeterli olacaktır.

Buğday Yağı Maskesi

Buğday yağı aktarlarda 8 ila 10 lira arasında değişen bir fiyata sahiptir. Saç uzatıcı olmasının yanında dökülmüş olan saçların tekrar çıkmasına ve saç derisindeki cansız gözeneklerin açılması için son derece yararlıdır. Buğday yağı direkt olarak saça sürülür. Sürme işleminden sonra saçların hava almamasını sağlamak için saç sarılır. Yarım saat veya 45 dakika sarılı olarak bekletilen saç yıkanır. Haftada iki kere uygulanan bu işlem ile sağlıklı ve doğal görünümlü saçlara sahip olunacaktır.

Hızlı Saç Uzatma Önerileri

Hint Yağı

Saçın hızlı uzamasını sağlayan bir diğer organik ürün hint yağıdır. Hint yağı tıpkı buğday yağı gibi saça doğrudan uygulanır. Yine sarılı olarak bekletilir ancak bu üründe yağ saç üzerinde en fazla yirmi dakika bekletilmelidir. Bu ürün haftada birkaç kez saç için uygulanmalı ancak uygulama yapıldıktan sonra saçlar kurutulmamalı, bekleme yöntemiyle kuruması sağlanmalıdır.

Atkuyruğu (Kırkkilit Otu)

Atkuyruğu otu başka bir deyişle kırkkilit otu da saç uzamasında son derece etkili olan doğal bir üründür. Yeşil renkli ve dikenli bir görünüme sahip olan bu ot, çay olarak demlenerek tüketildiğinde cilt için gerekli olan alkoloid, polasyum ve silisik asit ihtiyacını giderecek ve canlı bir cilt görüntüsü ve saç yapısı oluşturacaktır. Aynı zamanda aktar ve lokman hekimlerde satılan atkuyruğu şampuanı da saç uzatmada kısa sürede sonuç veren bir yöntemdir. Haftada 3 kere atkuyruğu şampuanı kullanılarak yan etki olmadan hızlı bir şekilde gür ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı