Zayıflama

Matcha Çayı Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları Neler?

Çay her kültürün ortak ve demode olmayan içeceğidir. Bu içecek siyah, yeşil, beyaz, bitki ve meyve çayları olarak farklı alt başlıklar altında toplanır. Bu alt başlıkların içerisinde yer alan ve kökeni uzak doğuya uzanan yeşil yapraklı ve özenle toplanıp özenle harmanlanan matcha çayı Japonlara özgü bir içecektir ve özellikle Budistler bu çayı meditasyon içeceği olarak kullanır. Bu çay metabolizma çalıştırır ve güçlü bir antioksidandır. Bu çayı kullanan veya deneyen kişilerin yaptığı yorumlar çayın olumlu etkilerini yansıtıyor. Matcha çayı kullananlar ve kullanıcı yorumları neler diye bakarsak;

Matcha Çayı

Neden Matcha Çay?

Bir kişinin alması gereken günlük sıvı miktarını karşılamak anlamında lezzetli bir içecek olması, içerisinde kalori bulunmaması, enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemi direnci, beyine zindelik kazandırmakta hafıza güçlendirici ve zayıflatma etkisi amacıyla tercih edilen bir çaydır. Bu çayı tercih edenlerin ortak görüşü çayın yanında her tür besini rahatlıkla tüketebilmek ve her tür besine uyum sağlayacak özellikte olmasıdır. Hem koku hem de görüntüsü ile içilmeye değer bir tat.

Nasıl Demlenir?

Japonlar çay içeceğine büyük önem verir ve bunu bir ritüelle sunar. Japonların bu çayı demleme ritüeli bu şekildedir. Matcha çayı demlenmesi için öncelikle porselen bir demlikte saf ve alkali değeri yüksek su kaynatılır. Kaynatılan su biraz dinlendirilir ve içerisine kaç kişilik olacaksa (bir fincana 1 tatlı kaşığı denk gelecek şekilde) o miktarda matcha çayı sıcak demliğe konulur. Ortalama 2 dakika demlemeye bırakılan çay ikram edilmeye ve içilmeye hazır olur.

Matcha Çayı Kullananlar

Günlük Önerilen Doz

Görüntüsü ve vücuda sağladığı olumlu etkisi ile tercih edilmeye başlanan matcha çayı zahmetli bir süreçten sonra satışa sunulur. Diğer çaylara göre fiyat bakımından daha yüksek fiyatta olan çay; yetişkinler tarafından tüketilmelidir. Yetişkinler için önerilen günlük miktar en az bir fincan en fazla 2 fincan olmalıdır. Daha fazla içilmesinde istenmeyen sorunlar çıkabilir. Bu dozların dışında aşırı tüketilmesi kansızlığa sebep olur. Doz aşımında görülebilecek yan etkileri ishal, uyku sorunları, bağırsak problemi ve kalp ritim sorunu olabilir.

Matcha çayı siparişlerinizi saglikvitrin.com/matcha-premium adresimizden verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı