Sağlıklı Tarifler

Kozalak Macunu Kullananlar ve Yorumları

Kozalak macunu son dönemlerde ismi sıkça duyulan macun çeşididir. Kozalak macunu çam kozalağından üretilmiş olan doğal macundur. Bu macun ilaç değil aksine gıda takviyesidir ve içerdiği yararlı besinler sayesinde insanların yaşadıkları rahatsızlıklardan kurtulmalarını sağlar.

Bu macun içerisinde havlıcan, okaliptüs yağı, zerdeçal, tarçın, zencefil, karanfil, mentol, çam kozalağının reçinesi, keçi boynuzu pekmezi ve ham baldır. Bu macun Sağlık Bakanlığı onaylı bir macundur ve geleneksel yöntemlerin kullanılmasıyla elde edilmiştir. Bu macunun reçeteyle yazılmasına gerek yoktur. Bu sebeple kolay bir şekilde temin edilebilir. Kozalak macununu kullananlar ve faydasını gören kişilerin yaptıkları yorumlar hakkındaki bilgiler ise şunlardır;

Kozalak Macunu Kullanıcı Yorumları

Kozalak macununu kullanan kişilerin yorumları olumlu yorumlardır.

Kozalak macununu kullanan isimler ve yaptıkları yorumlardan bir kaçı şöyledir;

 • Sevtap T: İstanbul’da yaşayan ve kozalak macununu kullanan Sevtap T macunu kullandığından itibaren gece yaşadıkları öksürüklerin bitme derecesine geldiğini ifade etmiştir.
 • Buse P: Tokat’ta yaşayan Buse P macunu babası için aldığını ve sigara kullanan babasının macun sayesinde sigarayı bıraktığını ve nefes darlığı şikayetinin azaldığını anlatmıştır.
 • Osman H: Kozalak macununu kullanan Osman H ise eşi ile birlikte macunu kullandığını ve faydasını gördüğünü anlatmıştır. Ayrıca macunun sigaradan soğuttuğunu anlatır.
 • Enes T:İşletme sahibi olan Enes T ise uzun yıllardır sigara ve alkol kullandığını, bu sebeple de nefes darlığı sorunu yaşadığını ve aldığı macun sayesinde bu sıkıntılardan kurtulduğunu anlatır. Ayrıca sigara kullanımını da bıraktığını ifade eder.
 • Sema K: Sema K ise macunu kullanmasının ardından hırıltı ve nefes darlığı sorunlarının ortadan kalktığını anlatır. Ayrıca tadının da lezzetli olduğunu belirtir.
Zühre Ana Kozalak Macunu

Bu yorumlar ve daha fazlası kozalak macunu kullananlar tarafından yapılan yorumlardır. Bu yorumları yapan kişiler macunu 40 gün veya 3 ay gibi sürelerde tükettiklerinde fayda aldıklarını ifade ederler.

Kozalak Macununun Faydaları

Kozalak macunu 2020 yılı itibariyle adını duyuran bir macundur ve faydaları sayesinde insanlar tarafından kullanımı her geçen gün artmaktadır.

Kozalak macununun faydaları şunlardır;

 • Akciğer rahatsızlıklarının tedavi edilmesini sağlar. (sigara kaynaklı)
 • Solunum yollarının temizlenmesini sağlar.
 • Akciğerlerde ve solunum yollarında sigara kullanımına bağlı olarak oluşan katran ve toksinlerin atılmasını sağlar.
 • Öksürük ve astım sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Yaşanan stres ve sinirin azalmasında etkilidir.
 • Kalp damar sağlığına faydalıdır.
 • Akciğerlerin temizlenmesini sağlar.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de etkilidir.

Tamamen doğal olan kozalak macunu sahip olduğu faydalar sebebiyle sağlıkçılar tarafından da önerilmektedir.

Doktorlar Tarafından Önerilen Kozalak Macunu

Çam kozalağından geleneksel yöntemler kullanılarak üretilen kozalak macunu doktor ve eczacılar tarafından önerilen gıda takviyesidir. Dr. Ekrem A macunun detoks etkisinin olduğunu bu sebeple de akciğerin temizlenmesinde ve katranın atılmasında yardımcı olduğunu ifade eder. Bu sebeple de macunun kullanılmasını önerir.

Kozalak Macunun Kullanım Miktarı

Çam kozalağından doğal yollarla elde edilmiş olan kozalak macunu kullanım miktarı önemlidir. Aksi takdirde istenmeyen yan etkilerin yaşandığı görülebilir. Bunun için insanların kozalak macununu günde 2 kaşık şeklinde tüketmeleri önerilir. Bu iki kaşık ise sabah 1 kaşık ve akşam 1 kaşık şeklindedir. Ayrıca macunun tok olarak tüketilmesi önerisi bulunur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı