Zayıflama

Kayısı Çayı Nedir ? Etkileri nelerdir ?

Kayısı meyvesi metabolizmayı hızlandırma ve sindirim sistemini düzenleme etkisiyle bilinir. Kayısı çayı da aynı etkileri gün içerisinde alabilmek adına hazırlanması daha pratik olarak market raflarında yer alır. Kayısı çayı zayıflamak isteyenler tarafından da bilinen ve kullanılan bir çaydır. 

Kayısı Çayı Zayıflatır Mı?

Bağırsakları çalıştırma özelliğine sahip olan kayısı çaylarının vücutta belirgin derecelerde incelme sağladığı belirtiliyor. Kayısı kurusu ve kayısı diyeti ile birlikte kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşmanız ve formunuzu korumanız mümkün. Diyet için oldukça uygun olan kayısı lif kaynağı olarak bilinir ve bu lifler sayesinde bağırsakların hızlı çalışmasını sağlar. Vücut içerisindeki yağ asitlerini hızlıca parçalayan ve böylelikle de kolay sindirmeye yarayan kayısı uzun vadeli tokluk hissi sağlayarak, sağlıklı ve doğal yollarla zayıflamanızı sağlar.

Kayısı çayı içerisinde bulunan fazlaca antioksidan ve lif dolayısıyla kilo vermek isteyen kişilere zayıflamaları için kullanmaları önerilen bir bitki çayıdır. İçerdiği lifler bağırsak tembelliğine iyi gelir. Böylece bağırsak ve sindirim sisteminin aktif hale gelmesini sağlayarak, sağlıklı bir şekilde kilo verilmesine yardım eder. Ayrıca, içerisinde bulunan antioksidanlar vücutta detoks etkisi gösterip, vücutta tutulmakta olan su ve ödemleri vücuttan atmanızı sağlar. Kayısı çayı düzenli olarak ve önerilen miktarda içildiği zaman zayıflama sağlanır.

Kayısı Nasıl Tüketilmelidir?

Gün içerisinde tek seferde en az beş kuru kayısı tüketmek bağırsakları gereğinden fazla çalıştıracağı için sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden kahvaltıda 3 tane kayısı tüketmek en uygun miktardır. Diyet sürecinde kayısı tüketimi bir gün gün içerisinde 10 taneyi geçmemelidir. Kuru kayısının gün kurusu çeşidi olması tamamen doğal özelliklerde olduğundan ve etkisini arttıracağı için tüketilebilir kaynaklardandır.

Kayısı aynı zamanda lif kaynağı olduğu için hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Antioksidan bulundurduğu için hücreleri yenileme özelliğine de sahiptir. Kayısı çayı günde maksimum 2 fincan tüketilmelidir. Kayısı çayı tüketilirken gün içerisinde çok fazla su tüketmek gerekir. Kayısı çayı su atıcı özelliğine sahip olduğu için vücudunuzu susuz bırakmamak adına suyu fazlaca tüketmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı