Sağlıklı Tarifler

Kara Zencefil Şurubu Eczanelerde Bulunur mu?

Gerek ülkemizde gerekse dünyada insanların büyük bir çoğunluğu doğal beslenme yollarını ve doğal tedavi edici alternatif tıp ürünlerini tercih etmektedir. Bunun sebebi ise doğal yollarla alınan besin takviyeleri ile birçok hastalığın üstesinden gelindiğinin bilimsel olarak kanıtlanmış olmasıdır.

Bildiğimiz, elimizin altında bulunan bitkilerle bir araya getirilerek oluşturulan Kara zencefil şurubu insan vücudunun günlük ihtiyacı olan vitamin,  besin, antioksidan ve antiseptik özelliği bir arada barındıran bir üründür. Temel etken maddesi zencefildir. Zencefil birçok kişinin yakından tanıdığı geçmişten günümüze gelen geleneksel bitkilerden biridir. İnsan vücudu için gerekli bütün olumlu özellikleri içerisinde barındırır. 

Kara Zencefil Şurubunun İçeriğinde Bulunan Diğer Doğal Ürünler

Kara zencefil şurubu öncelikle akciğerlerin temizlenmesi konusunda detoks etkisi yaratan ürünlerden biridir.  Bunun yanı sıra desteklendiği diğer ürünler sahil çamı, tarçın, çördük, adaçayı, enginar, lavanta, okaliptüs ekstresi,  ısırgan ve biberiyedir. Bütün bunların tek bir üründe toplanması ürünü oldukça zenginleştirmektedir. Günde 2 kez bir bardak suya atacağınız bir saşe ihtiyaç olan özelliklerin açığa çıkması için yeterlidir. 

Kara Zencefil Şurubunun Faydaları

Zencefilin tek başına olağanüstü özelliği Kara zencefil şurubunu belirlemektedir. Bunun yanı sıra içeriğinde bulunan diğer takviye edici ürünlerle Kara zencefil şurubu genişletilmiş, tam olarak kombine bir ürün oluşturulmuştur. Mide ve sindirim sistemi üzerindeki antioksidan etkisi, üst solunum yolu ve kalp üzerindeki olumlu etkisinin yanı sıra,  kötü huylu kolesterol olan LDL ve oksitlenmiş kolesterol üzerindeki etkisi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra zencefilin tek başına antiseptik etkisi güçlü bir antibiyotik etkisini de beraberinde getirmektedir.

Mantar enfeksiyonlarından tutun, gribal enfeksiyonlar ve üst solunum yolu enfeksiyonlarında çok etkili bir bitkidir. Sahil çamı, tarçın, çördük, adaçayı, enginar, okaliptüs, ısırgan ve biberiye ile içeriyi genişletilmiş ve zenginleştirilmiştir. Kanser üzerindeki olumlu etkisi ise, kanser hastalığına karşı koruduğu gibi kanser tedavisi gören hastalarda da hastalığa dair gerilemeler oluşturduğu bilinmektedir.

Her yaştan ve her gruptan insanların rahatlıkla kullanabileceği Kara zencefil şurubu hamilelerde ve emziren annelerde dahi kullanımında hiçbir sakınca bulunmayan ürünlerden biridir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı