Sağlıklı Tarifler

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir? – Bitkisel Yöntemler

İdrar yollarında meydana gelen birtakım iltihaplar, ilerleyen zamanlarda idrar yolu enfeksiyonlarını ortaya çıkarmaktadır. Bu durum insanların yaşam kalitesini etkileyen oldukça olumsuz sorunlardan biridir. Bu enfeksiyonun oluşumuna sebep olan çeşitli faktörler vardır.

Ancak yaygın olarak birtakım bakterilerin buna sebep olduğu bilinmektedir. Günümüzde idrar yolu enfeksiyonu tedavilerinde birtakım tıbbi yöntemlere başvurulmaktadır. Ancak bu aşamada bazı bitkisel yöntemlerin kullanımı da oldukça olumlu sonuçlar vermektedir.

  • Maydanoz bitkisi
  • Elma Sirkesi
  • Yaban mersini
  • Limon suyu
  • Karnabahar

Tüm bu harika besinler ilaçlı tedavilere alternatif olarak enfeksiyona karşı fayda sağlayıcı özelliklere sahiptirler. Uygun şekilde tüketilecek bu besinler sayesinde idrar yolu enfeksiyonlarından önemli ölçüde kurtulmak mümkün bir hale gelir.

Maydanoz Bitkisi

Maydanozun içerisinde birtakım antioksidan ve anti bakteriyel özelliklere sahip olan kimyasal bileşenler vardır. Bu bileşenler vücuttaki zararlı bakterilerin temizlenmesinde önemli bir rol oynarlar. Özellikle idrar yollarındaki iltihaba sebep olan kötü bakterilerin buradan atılması için mutlaka düzenli olarak uygun miktarlarda maydanoz tüketmeye çalışılmalıdır.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi vücutta mükemmel nitelikte temizleyici özelliklere sahiptir. Özellikle sağlıklı bir bağırsak yapısına sahip olmak için elma sirkesinin mutlaka suyla karıştırılarak tüketilmesi gerekir. İdrar yollarında oluşan enfeksiyonun kısa süreler içerisinde giderilmesi için mutlaka düzenli olarak bir yemek kaşığı elma sirkesi ile bir bardak suyu karıştırıp tüketmek gerekir.

Yaban Mersini

Genel olarak idrar yollarında bir enfeksiyon meydana gelmemesi için oradaki bakteri oluşumlarının bir şekilde engellenmesi gerekir. Yaban mersini bu konuda çok önemli görevlere sahiptir. Çünkü bakteri oluşumlarına karşı vücutta önemli bir direnç mekanizması oluşturur. Ayrıca düzenli olarak tüketildiğinde yine oradaki zararlı bakteri sayısını azaltmaya yardımcı olur.

Limon Suyu

Yaygın olarak birçok evde kullanılan limonun da antioksidan ve anti bakteriyel özellikleri vardır. Bu bakımdan tüketilecek bir limon suyu da, iltihap yaratan bakterileri oradan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Ayrıca yine bağırsak sağlığının korunmasında ve buradaki faydalı mikrop sayısının artırılmasında limonun çok olumlu yönde etkileri vardır.

Karnabahar

Karnabaharın kaynatılıp belirli aralıkla tüketilmesi de bakterilerin idrar yollarından atılması için önemli tedavi seçeneklerinden biridir. Enfeksiyonları giderici ve vücutta iyileştirici etkileri olduğu bilinen karnabahar, bu sorundan kurtulma noktasında önemli bir işleve sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı