Cilt Bakım

Çocuklar İçin Güneş Kremi Seçimi Nasıl Yapılır?

Çocukların güneş koruması çok önemlidir. Bebek ve çocuğun cildinin incelmesi ve savunma sisteminin yeterince gelişmemesi nedeniyle özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Bilim adamları, çocuklukta ortaya çıkan tekrarlayan güneş yanıklarının gelecekte sorun olasılığını artırdığı konusunda uyarmaktadırlar. Bebeğin cildinde, geçici olarak iyileşme gösteren fakat gizli bir hasara neden olurlar, ancak aslında kümülatif olarak hareket ederek riski arttırırlar. Çocuklar için güneş kremi seçimi nasıl yapılır konusuçok önemlidir. Bu tarz kremler seçilirken mutlaka içeriğine bakılır. Çocukların bu kremleri kullanmadan önce mutlaka güneş için uygun olup olmadığı tespit edilmelidir. Ancak güneş kremleri çok çeşitli seçeneklerle sizlere sunulur.

Çocuğum İçin Doğru Güneş Kremi Nedir?

Güneşten koruyucu kremlerin, sahilde veya havuzda kullanımı için krem, geniş spektrumlu koruma ve SPF 30+ şeklinde seçilmesi tercih edilir. Suya dayanıklı güneş kremi, ile çocuklar sahilde çok iyi zaman geçiriyorlardır. Güneş koruyucu etiketinde, SPF güneş koruma faktörü olarak da bilinen bir koruma işareti vardır. Güneşten koruyucular tehlikeli ışınların sızmasını engeller, ancak hiçbiri tam profilaksi sunamaz. En büyük endekse sahip olanlar bile UVA ve UVB radyasyonuna minimum maruz kalmaya izin verir.

Çocuklar İçin Güneş Kremi

Uygun Koruma İşaretleyicisini Nasıl Seçeriz?

Koruma işareti 6, biraz koruma sağlayan en küçük kalemdir. Küçük imleçli güneşten koruyucular tercih edilmemelidir. 6-10 göstergeleri düşük koruma sunar. 15-25 göstergeleri orta koruma sunar. Göstergeler 30-50 yüksek koruma sunar. Hiçbir güneş koruyucu ürününün güneş ışığından tam koruma sağlayamayacağının farkında olmalıyız. Tüketiciler, yüksek koruma göstergelerinin bize güvenlik sağladığına inanıyor.

Bununla birlikte, 15 endeksi olan bir güneş koruyucu UVB ışınımının% 93’ünü, diğeri 30’lu bir işaretleyiciyle% 97 UVB ışınımını emer. Sonunda, 50’nin üzerindeki işaretçiler, özellikle güneş ışınlarından korunmamızı artırmaz. Yetişkinlerin, bebeklerin ve küçük çocukların tamamen korunması için talepler doğruyu söylememektedir. Aksine, tüm güneş kremleri% 100 koruma sağlamayacak şekilde etiketlenmelidir.

Çocuklar İçin Güneş Kremi Seçimi

Güneş Koruyucu

Çocukların güneş koruyucularından kaçınılması gereken maddeler bulunur. Oxybenzone, A vitamini retinol palmitat, ek böcek kovucular. Kelimenin tam anlamıyla takip edilmesi gereken 5 güneş koruyucu bulunur. Bizim ve çocuklarımız için hangi güneş koruyucusunu seçersek seçelim, uygularken, yayılmayı en az 2 saatte bir, özellikle de ter ya da yüzdüğünüzde, korumanın sağlanabilmesi için kullanmalısınız. Çocuk için yüksek kaliteli güneş koruyucu maliyetinin önünde tereddüt etmemelisiniz. Çocuğun cildine uygulanacak güneş koruyucu miktarı 2mg / cm2 olmalıdır, pratikte tüm vücut için yaklaşık 6-7 yemek kaşığı olmalıdır.

Özel Güneş Kremi

Güneşten koruyucu krem kullanımı, güneşte aşırı derecede maruz kalmanın bir yandan koruyucu etkilerini ortadan kaldırdığı için güvenli olduğunu düşünerek çocukların güneşte daha fazla kullanılmasına izin vermememizi teşvik etmemelidir. Ancak özellikle de sıcak çarpması indüksiyonundan korunmaz. Özellikle 6 aylıktan küçük bebekler için güneşe maruz bırakılmalarına izin verilmez. Dışarıda ve yeterince örtülüp gölgelenmediğinde, vücudun kaplanmamış kısımlarında yalnızca doğal filtreli güneş kremlerine izin verilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı