Saç Bakım

Biohira Mavi Su Nedir? Nasıl Kullanılır?

Biohira mavi su, saçların uzamasına ve dolgunlaşmasına yardımcı olan bir losyondur. Kaybolan saçlarınızı, birtakım besleyici yöntemlerle uzamasına yardımcı oluyor. Biohira yalnızca saçın uzamasını değil, aynı zamanda saç diplerine direkt olarak nüfuz ederek saçın korunmasını sağlıyor. Tamamen sağlıklı bir ürün olup hiçbir şekilde yan etki göstermez ve sağlık bakanlığı onaylıdır.

Saçlarınızın uzaması ve güçlenmesi için, besleyici bir takım yöntemler uygulanması gerekir. Saç köklerinin beslenmesi gerçekten önemlidir. Saç kökleri beslendiği zaman saçlarınız yeniden çıkacak ve tekrar dökülmesinin önüne geçecektir. Çoğu kişinin saç kaybı nedeni, aşırı stres, iş yoğunluğundan kaynaklanıyor. Saçın nemini kaybetmesi ve kuruması da saçın dökülmesindeki faktörlerden. Saçın nemini ve gücünün kazanılması için çeşitli vitamin takviyeleri uygulanması gerekir. Biohira mavi su, vitamin bakımından oldukça zengindir ve saçların vitamin desteğini kolayca karşılayacaktır. Saçın kırılan uçlarının onarılmasını ve saç kökünün beslenmesini sağlayan biohira mavi su faydaları, sizlere sağlıklı bir şekilde gür saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

biohira-mavi-su-kullanım-amaci

Biohira Mavi Su İçeriği

Biohira mavi su içeriği su, alkol, kafein gibi ürünler içerir. İçindeki diğer maddeleri detaylı bir şekilde inceleyelim. Propylene glycol, bir kimyasal üründür ve organik bileşendir. Bu maddenin kokusu yoktur ama tatlı bir tada sahiptir ve rengi yoktur. Bu kimyasal madde aseton, su gibi etkenler içerir. Propylene glycol, büyük çapta üretilir ve polimer üretiminde kullanılır. Aynı zamanda gıda işlemede ısı alışverişi sağlar. Biohira mavi su’da saçın yumuşak ve güzel görünmesine yardımcı olur.

Aleo vera yıllardır çeşitli sağlık sorunlarında tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bu şifalı bitki, çoğu evde süs olarak kullanılıyor. Çeşitli cilt hastalıklarında kullanılabilmekte ve içinde A,C ve E vitamini bulundurmaktadır. Mavi sudaki etkisi saç köklerini vitaminleri sayesinde besleyerek, saçın çıkmasını sağlamaktadır.

Atkuyruğu bitkisi nemli topraklarda yetişir ve çeşitli türleri bulunur. Atkuyruğu merhemi yaraların hızlı iyileşmesini sağlar ve romatizma gibi hastalıklara iyi gelir. Atkuyruğu çayı sayesinde, karaciğer ve böbrek hastalıklarına tedavi yöntemi olarak kullanılır ve kan dolaşımını arttırır. Biohira mavi suda, saç kökünün kan dolaşımını arttırması sağlıyor.

Tirmis acı bakla genellikle Marmara ve Ege bölgesinde yetişen bir bitkidir. Tirmis, kuvvet verir ve besleyicidir. Aynı zamanda bakladan elde edilen merhem sayesinde deri, cilt hastalıklarınada tedavi olarak kullanılır ve hücre yenileme özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde mavi su saç serumu`nda saç köklerindeki hücreyi yenileyerek, kaybolan saçlarınızı kazanabilirsiniz.

Pantotenik asit hücre yapımında ve merkezi sinir sistemini geliştirmeye yarar. Vücuttaki yağ ve şeker oranını, enerjiye dönüştürür. Ameliyattan sonra narkoz şokunu tedavi eder ve halsizliği önler. Aynı zamanda cilt hastalıklarında da tedavi olarak kullanılır. Mavi su saç serumu`nda saçın, sebum algısını kontrol altında tutar ve saç dökülmesini engeller.

biohira-mavi-su-faydalari

Biohira Mavi Su Kullanımı

Mavi su kullanımı oldukça basittir, saç diplerine masaj yapılarak uygulanır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılması önerilir. Saçınızın kuru olup olmadığına göre miktarını değiştirebilirsiniz. Mavi serum, 0,5 ile 0,7cc arasında kullanılıyorsa, saça 5-10 dakika masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Sabah kullanımlarında saçınızın yıkanmasına gerek yoktur, akşam kullanımında ise uygulandıktan sonra saçın 1-2 saat beklemsi gerekiyor. Yatmadan önce saçlarınızın hava alması gerekmektedir bu nedenle akşam kullandıktan sonra, yıkayıp yatmanız gerekmektedir. Biohira mavi suyu düzenli bir kullanımdan sonra etkisini göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. kullanılması nasıl olacak mavi sunun 5 adet aldım
    damlatılrken şişleden iki defa doldurup damlatmak yeterlimidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı