Zayıflama

Acai Berry Nedir? Acai Berry’nin 10 Faydası

Siyah üzüme benzeyen acai berry, Güney Amerika’nın Amazon ormanlarında yetişiyor. Zengin antioksidan içeriğine sahip acai berrynin kanserden kilo vermeye, kolesterolden cilt bakımına kadar çok sayıda faydası olduğu biliniyor. Kolay tüketilebilmesi için birçok formu bulunan acai berry nedir? acai berry’nin 10 faydası hakkında birçok bilimsel çalışma yapılmıştır.

Acai Berry Nedir?

Acai berry, üzüm gibi salkım halinde yetişmektedir. Bu yüzden acai üzümü, acai dutu ya da acai çileği olarak da adlandırılıyor. Acaiberry, palmiye veya hurma ağacı gibi ağaçlarda yetişiyor. Ağacına, acai palmiyesi deniliyor. Sadece tropikal iklimlerde yetişen acai palmiyesinin boyu 25 – 30 metre uzunluğundadır. Acai Palmiyesi, minerali bol ve nemli toprakları sever.

Acai Berry Nedir

Acai Berry Meyvesinin Şekli Ve Aroması

Amazon yağmur ormanlarında yetişen acai berry; mavi, mor ve kırmızı arasında bir renge sahiptir. Acai berry, üzüm salkımı şeklinde görünen bir meyvedir. Her bir tanesinin boyutu hemen hemen yabanmersini ebatındadır. Güney Amerika’da sevilerek tüketilen bir içecek olan acai berry, Brezilya ve Peru’da da yaygın olarak yetişir.

Meyve olarak pek uzun ömürlü olmayan acai berry, genellikle çay olarak tüketilir. Öğütülen Acai berry meyveleri toz olarak da satılmaktadır. Lezzetli bir aroması olan acai berrynin tadı genellikle böğürtlene benzetiliyor. Acai berry de bitter çikolatanın acılığı da olduğu bilinmektedir.

Acai Berry Meyvesinin 10 Faydası

 1. Antioksidan Özelliği Vardır
  Diğer tropikal meyvelere göre antioksidan içeriği yüksek olan acai berry, kanser ve türevi hastalıkların ortaya çıkmasını engeller. Vücutta bulunan toksik maddeleri hızla vücuttan uzaklaştırır. Yapısı bozulan hücreleri onarır.
 2. Cildi Güzelleştirir
  Oksidadif stresin neden olduğu yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Cildi besler, canlandırır ve güzelleştirir. Pürüzsüz bir cilde sahip olmayı sağlar.
 3. Kilo Vermeyi Hızlandırır
  Detoks etkisi sağlayan acai berry, kilo verme sürecini destekler. Vücutta biriken ve ödeme neden olan sıvıyı vücuttan uzaklaştırır. Tokluk hissi verir ve yağ yakar.
 4. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
  Bağışıklık sistemini güçlendiren acai berry, özellikle savaşçı kan hücresi olarak bilinen beyaz kan üretiminde rol oynar.
 5. Afrodizyak Etki Gösterir
  Özellikle erkekler için cinsel isteği arttırıcı afrodizyak etkisi vardır. Kan dolaşımını uyararak, cinsel gücü destekler.

Acai Berry Kullanımı

 1. Zihni Geliştirir
  Antosiyanin içeren acai berry meyvesi beyin gelişimini destekler. Zihni geliştirerek hafızayı güçlendirir. Bununla birlikte beynin yaşlanmasını engeller ve nörolojik rahatsızlıkların önüne geçer.
 2. Kolesterolü Düşürür
  Yüksek kolesterolü olan hastaların düzenli bir şekilde acai berry çayı tüketmesi kolesterol seviyelerinin normale inmesini sağlar. Spor yapan kişilerin de kolesterol seviyelerini düşürür.
 3. Ağrıları Azaltır
  Ağrı azaltma etkisi olan acai berry, özellikle romatizma ve kireçlenmeye bağlı olarak oluşan eklem ağrılarını giderir.
 4. Sindirime Yardımcı Olur
  Sindirim sistemini uyaran acai berry, gaz, şişkinlik ve hazımsızlık gibi sindirim sistemi sorunlarını ortadan kaldırır.
 5. Kalp Sağlığını Korur
  Dolaşım sistemini destekleyen Acai berry, kalp sağlığını korur.

Acaiberry çayı, tamamen doğal ve bitkisel bir şekilde hazırlanır. Detayları incelemek için hemen acaiberry çayı sayfasına tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı